КУЧЕРУК ІВАН МИТРОФАНОВИЧ

 

КУЧЕРУК ІВАН МИТРОФАНОВИЧ, кандидат фізичних наук, професор, ректор Житомирського державного університету ім. І.Франка, народився

 

Педагогіка завжди і справедливо вважалася переднім краєм боротьби за нову людину. І дійсно, вручаючи випускникам університету дипломи про закінчення вузу, ми вручаємо їм не просто документ про вищу освіту, а документ на право творчої праці з молодим поколінням – майбутнім держави.

Щороку стіни Житомирського державного педагогічного університету імені Івана Франка залишають близько    дипломованих спеціалістів.    % з них отримують дипломи фахівців  з відзнакою. Хочеться вірити, що у наш такий непростий час все більше і більше молодих людей приходитиме у педагогічні вузи не заради хліба насущного, а за покликанням. За високим покликанням!

Учитель, якого чекають… Який він?

Складність праці педагога не тільки у тому, щоб збагатити учнів, різних за своїми нахилами і обдарованістю, певною сумою знань, а й щоб знайти найкоротший і головне – найвірніший шлях до серця кожного, створити необхідні умови для розвитку здібностей, закладених у кожній особистості. Учитель має допомогти своїм вихованцям усвідомити себе творчою індивідуальністю, пробудити потребу в пізнанні оточуючої дійсності, виховати почуття людської гідності, необхідна серцевина якої – розуміння постійної відповідальності за свої слова і вчинки перед товаришами, родиною, державою.

Я вірю у важливе життєво-педагогічне правило: творчість учителя завжди породжує творчість учнів. Якщо припинити педагогічний і науковий пошук, задовольнитися старим, усім відомим, творчість стає шаблоном, а  педагог – звичайним ремісником.

Не здивуєш – не навчиш! Від уміння вчителя пробудити творчі здібності своїх вихованців залежать їхні успіхи на важкому шляху пізнання.