«ПІСЕННИЙ СПАС» – СПАДКОВІСТЬ ПОКОЛІНЬ: ЧИМ ЗАПАМ’ЯТАВСЯ ДРУГИЙ ДЕНЬ ФЕСТИВАЛЮ?

Другий концертний день фестивалю – як екватор між емоціями відкриття основної частини і передчуттям фіналу – Гала-концерту. Зберігається головна інтрига – хто стане лауреатами цьогорічного конкурсу Міжнародного фестивалю «Пісенний Спас»?

Вечірній концерт запалив Житомир енергійною музикою, яку подарували переможці конкурсу минулих років. Серед молодих яскравих зірок, які запалив «Пісенний Спас», були Катажина Клосовська та Яна Неклюдова і Віка Міхєєва, які приїхали з Білорусі. Досвід фестивалю презентували члени журі та почесні гості: Анжеліка Рудницька, Артем Кондратюк, Марина Одольська. Остання після народження 4-х дітей знову увірвалась до шоу-бізу – з поверненням Марино!

Завершився концерт потужнім виступом Ірини Шинкарук – обдарована співачка вкотре вразила своїх шанувальників надзвичайною силою голосу та його унікальним тембром. Глядачі дуже тепло приймали улюблені твори Ірини: «Калинові острови», «Дістали», «Озброєна леді», а також кілька нових пісень. Не обійшлось і без новостворених дуетів, що вже стало традицією на «Пісенному Спасі»: одним із сюрпризів стала пісня Ірини «Без правил», яка була виконана в несподіваному дуеті з фіналістом «Голосу країни» Артемом Кондратюком.

А свою нову пісню «Їду» Ірина Шинкарук виконала разом з дитячим хореографічним колективом «Зорі Житомира». Історія створення пісні досить цікава: «Одразу по завершенню минулорічного «Пісенного Спасу» ми з сім’єю автомобілем вирушили на Херсонщину, де в мене був запланований виступ до Дня Незалежності. Дорога далека і треба було розважати трьох дітей, а наймолодшій тоді виповнилося лише 3 місяці. Ми їхали і співали: «Я їду-їду-їду» – і так народилася нова пісня». – ділиться спогадами Ірина, – «Пісня вийшла радісна, світла, і я буду дуже рада, якщо вона полюбиться насамперед дітлахам. Адже «Пісенний Спас – це спадковість поколінь, ми прагнемо, щоб традиції української пісні продовжувались і надихали серця із покоління в покоління».

Великий друг фестивалю «Пісенний Спас» і Володимира Шинкарука, член журі фестивалю, народний артист України Володимир Талашко зворушив публіку проникливою поезією і спогадами про фільм «В бой идут одни старики»:

«Зараз усі хочуть «нових облич». А «Пісенний Спас» уже не перший рік відкриває нам такі нові обличчя в музиці, в конферансі. І хочеться побажати усій фестивальній команді, щоб це був п’ятий, а за ним – десятий, двадцятий, тридцятий фестиваль, і щоб усі, від кого це залежить, підтримували Ірину і її справу. Володимир Шинкарук дуже переймався тим, щоб не переривався зв’язок поколінь, сам, як педагог, дбав про це. Пісенний Спас  – гідне вшанування його пам’яті. Будемо жити», — зазначив він.

Також ведучі та виконавці на вечірньому концерті другого фестивального дня із теплотою і сердечністю згадували Андрія Кузьменка (Скрябіна), якому в цей день виповнилося б 51 рік, і який за життя творив для молоді та завжди підтримував молоді таланти.

Марина Одольська:

«Я сьогодні вперше виступаю у Житомирі після декретної відпустки. Відчуття дуже теплі. Ми з Володимиром Шинкаруком та Іриною дуже часто були разом на гастролях. Він мені був як батько. І єдине про що я шкодую, що досі у моєму репертуарі немає пісні на слова Володимира Шинкарука. Сподіваюся, ми ще з Іриною поспілкуємося на цю тему, і я ще заспіваю його пісню».

Вечірньому концерту передував насичений фестивальний день з виставками, ярмарками, літературними та мистецькими алеями, концертним Мистецьким марафоном, а головне – завершенням конкурсної програми «Пісенного Спасу», остаточні результати якого буде оголошено під час Гала-концерту 18 серпня. Концерт розпочнеться о 17 годині та буде транслюватись у прямому ефірі UA:Житомир (Суспільне мовлення).

Анжеліка Рудницька, член журі конкурсу фестивалю «Пісенний Спас»:

«Пісенний Спас» ставить перед собою благородне завдання: відкриття молодих талановитих виконавців та передача їм досвіду від метрів української естради. Щоб на одній сцені були і артисти, які добре знали Володимира Шинкарука, виступали разом з ним на одній сцені, і покоління Ірини Шинкарук, і нинішня молодь. Щоб фестиваль об’єднував усіх. Це і є спадковість поколінь».

Вірші Володимира Шинкарука звучали і на Літературній алеї біля Михайлівського собору, де проходив поетичний марафон-конкурс із читання віршів поета. Одним із учасників марафону став онук Володимира Федоровича – Вітя Селіванов, вчергове підтвердивши одну з головних ідей фестивалю.

Сьогоднішній день обіцяє бути не менш цікавим і насиченим. На літературній алеї о 15.00 відбудеться презентація нового театрального проекту соліста гурту «AVIATOR» (Авіатор) Дмитра Тодорюка «Сказ про Володимира та його спадок».

Сьогодні також перед Гала-концертом окрім різноманітних фестивальних заходів для житомирян та гостей столиці, які спеціально приїхали відсвяткувати Спаса на фестиваль, проходять майстер-класи від зіркового журі фестивалю для конкурсантів.

А увечері на сцені «Пісенного Спаса» під час Гала-концерту серед низки відомих та іменитих виконавців очікується виступ італійського співака Альфонсо Олівера, який співає українські хіти італійською, виступи гуртів «AVIATOR» та «The ВЙО», а також презентації нових українських проектів: Олександра Воєвуцького (екс-соліст «AVIATOR») та Мирослава Кувалдіна (соліст гурту «The ВЙО») під назвою «Jonych». І сьогодні ж – оголошення лауреатів конкурсу. «Пісенний Спас-2019».

Тобто «Пісенний Спас» продовжує інтригувати та надихати – не пропустіть!